eTwinning

eTwinning

-Deschide pentru detalii – pag.actualizata in 09.08.2020

  • este comunitatea şcolilor din Europa, parte a Erasmus+, Programul UE pentru Educație, Formare, Tineret și Sport.

eTwinning oferă personalului didactic (profesori, directori, bibliotecari etc.) ce activează în şcolile din ţările europene participante o platformă de comunicare, colaborare, demarare proiecte şi schimb de informaţii, pe scurt, un spaţiu în care să simtă că fac parte din cea mai palpitantă comunitate educaţională din Europa. eTwinning a devenit parte integrantă a Erasmus+, Programul UE pentru Educație, Formare, Tineret și Sport.

  • eTwinning 2020
  • eTwinning 2019
  • eTwinning 2018
  • eTwinning 2017
  • eTwinning 2016
  • eTwinning 2015- În perioada aprilie- iunie 2015 s-a desfasurat proiectul eTwinning  “Let us investigate properties of light !”  împreuna cu Liceul Freppel din localitatea Obernai, Franta ca partener. De la liceul nostru au participat 12 elevi din clasa a XI-a B încurajati si sprijiniti de profesor diriginte Buium Emilia, specialitatea italiana/ engleza si coordonati de profesor Jifcu Luminita, specialitatea fizica. Rezultatul principal al parteneriatului a fost o carte în format electronic al carui nume este “Physics experiments about light”. Sa o cititi cu placere !  deschide cartea .

Leave a Reply

Your email address will not be published.